Skocz do zawartości
San Sebastian

ze "Wyrzucanie" Zombie do środka.

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem strzelając w zombie, strzały zamiast odpychać, przyciągają ich do środka.
Np: na Piratach w pewnym momencie bronimy małego przejścia, przez który występuje w/w błąd.
Dodam, że dzieje się tak bez udziału granatów, materii, kos, tylko przy "bronieniu" ( czyt. strzelaniu ).
Także na minimapach z mapy ze_games_v1 ów błąd występuje.

2. Okoliczności i powtarzalność:

Błąd występuje bodajże przy wszystkich małych przejściach, przez które trzeba przejść.

3. Godzina:

Ostatnim razem błąd pojawił się dzisiaj koło godziny 16.30-17.

4. Komunikaty i konsola

Brak błędów i komunikatów w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adi weź przeklej funkcję knockbacku dla zombie. Nie wiem w którym pluginie to się chowa, ale podejrzewam że funkcja jest przestarzała w opór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam
Błąd niestety dalej występuje.
Ostatni raz zaobserwowany wczoraj około godziny 21-22.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam pojęcia co jest powodem i jak go naprawić. Jeśli nikt nie ma na to rozwiązania, to zamykam za kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbuj usunąć ten knockback_fix całkowicie, a jak to nei pomoże to pomyślimy co dalej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma na serwerze knockbak_fix, jest tylko csgo_movement_unlocker do którego dałem linka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wgranie najnowszych wersji sourcemoda, metamoda i ZR franuga. ZR może crashować serwer, więc franug sugerował wgrać też to:

https://forums.alliedmods.net/showpost.php?p=2627566&postcount=32

Update'y tych 3 pluginów powinny wystarczyć, bo było wiele błędów od czasu wgrania danger zone'a, ale takiego jak u nas nigdzie nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem, czy problem nadal występuje?

Z tego co pamiętam, to w ZR franuga mieliśmy jakieś swoje modyfikacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mieliśmy, ale nie pamiętam co to było, bo chyba tylko ty coś w tym kiedyś zmieniałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Merxy. napisał:

Mieliśmy, ale nie pamiętam co to było, bo chyba tylko ty coś w tym kiedyś zmieniałeś.

Na pewno były tam klasy dla vip wgrane, bo poza sebą nikt nie może ich wybierać, ale wydaje mi się, że było coś jeszcze @Adi

Do tego efekt jakby się zmniejszył, ale nie zniknął. Może trzeba zmienić ustawienia knockbacku w zr?

Edytowane przez Merxy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klasy VIP chyba zrobione. Ustawienia knockbacku w ZR dotyczą jedynie siły knockbacku, a nie kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wygląda ten knockback? W którąś stronę musi wypychać, nawet jeśli jest losowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co rozumiem to w 99% wypycha do tyłu, a w przejściach czasami wypycha do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W większości wypycha tak jak powinno, tylko czasem w węższych przejściach zamiast odpychać, to przyciąga Zombie do Nas.
I to w przejściach, gdzie trzeba kucnąć, żeby przejść, może to też ma jakieś znaczenie.

Edytowane przez San Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może hitboxy się jakoś inaczej układają i model zombie myśli, że dostaje w plecy a nie w brzuch?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na żywobpatrząc to wygląda tak, że strzelasz ciągle do zombie i kogo cofie i w pewnym momencie go jakby rzuca w przód kawałek przed miejscem gdzie stał na początku. To jest taki jakby szybki ślizg. Może ma to coś wspólnego z duchem, skoro na innych serwerach ze tego nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden błąd spowodował kolejny...
Teraz niektórzy po zarażeniu nie otrzymują modelu zombie i mają jakieś 100-150hp, więc w praktyce są na strzał/dwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może po restarcie serwera się naprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli restartowałeś serwer od wtedy, to nie podziałało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co zaobserwowałem, to strzały już nie przyciągają niektóre zombie, a odpychają :)

Niestety dalej jest bug, że niektóre osoby po zarażeniu nie zmieniają modelu postaci i bardzo ciężko jest ich odróżnić, przy czym nie idzie ich jeszcze odrzucić poprzez strzelanie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłem, że zawsze dotyczy to tego modelu takiego niebieskiego tej kobiety.. zawsze ludzie mają go - 150hp i nie dostają obrażeń od CT :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, SUPER TIMOR napisał:

Zauważyłem, że zawsze dotyczy to tego modelu takiego niebieskiego tej kobiety.. zawsze ludzie mają go - 150hp i nie dostają obrażeń od CT :P

Ten model to z tego co pamiętam nazywa się Lux :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.