Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na czym konkretnie polega ten problem z aliasami? Z tego co wiem, aliasy to nic innego jak podpięcie wielu komend wykonywanych w odpowiedniej sekwencji pod dany ciąg znaków, a potem bindowanie tego ciągu pod klawisz. 

W jaki sposób ludzie tym oszukują? Co w tym jest nielegalnego?

• Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu chodzi o konkretne aliasy które wygładzają strefy czyli osoba ta bez dużego wysiłku zrobi nawet dobre ssj(prędkość na 6 skoku) i czas. Dla osób które nie korzystają z tego jest to bardzo uciążliwe bo godziny na "trenowanie" stref idzie na marne. Ale tak czy siak jak ktoś robi dobre ssj pobije rekordy osób które korzystają z nich. 

Czyli jest to wspomaganie stref. 

• Lubię to! 1
  • Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nikt nie używa przy tym nielegalnego oprogramowania, tylko po prostu komend. Czy to rzeczywiście powinno być zakazane?

• Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, SUPER TIMOR napisał:

Ale nikt nie używa przy tym nielegalnego oprogramowania, tylko po prostu komend. Czy to rzeczywiście powinno być zakazane?

Według mnie nie z aliasami da się skakać tylko w szerokich przejsciach i nie da się na nich robić surfa przez co nie da się zrobić dobrze połowy map 

+na aliasach robisz szerokie strefy przez co tracisz znaczące w czasach tysięczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, SUPER TIMOR napisał:

To podobnie jak z +left, kiedyś to był standard, ale część serwerów dr tego zabronila, myślę że i tak będzie z tymi aliasami, wkrótce to będzie, jeśli nie jest normą na wielu serwerach.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Vel napisał:

To podobnie jak z +left, kiedyś to był standard, ale część serwerów dr tego zabronila, myślę że i tak będzie z tymi aliasami, wkrótce to będzie, jeśli nie jest normą na wielu serwerach.

aliasy to jest właśnie +left i +right połączone z a i d . Dzięki temu skaczesz jak na +lefcie i normalnie nabijasz strefy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ja znam jeden fajny plugin, który blokuje używanie +left i +right, a nikogo nie trzeba będzie banować :)

• Lubię to! 4
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, SUPER TIMOR napisał:

No to ja znam jeden fajny plugin, który blokuje używanie +left i +right, a nikogo nie trzeba będzie banować :)

No właśnie o to mi chodziło, plugin blokujący +left i tego typu aliasy. Teraz tylko kwestia, czy gracze tego chcą. Może ankieta ? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wgrane, dajcie znać jak działa i czy zostawić.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, SUPER TIMOR napisał:

Mam nadzieje że plugin ten nie będzie działał jak kiedyś anticheat, gdzie nie raz mnie wyjebywało za to że po prostu siadały mi mega dobrze strefy 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, neyzir napisał:

Mam nadzieje że plugin ten nie będzie działał jak kiedyś anticheat, gdzie nie raz mnie wyjebywało za to że po prostu siadały mi mega dobrze strefy 

Działa na takiej zasadzie, że po kilku użyciach blokuje na chwile te komendy dla danego gracza. Jest jeszcze jeden typ który po wciśnięciu tych bindów automatycznie zabija - taki był bojadże na KZ. Myśle że to najlepsze rozwiązanie.

Generalnie uważam, że banowanie za aliasy to głupota, ponieważ totalnie każdy je może sobie ustawić i nie jest to żaden program z zewnątrz tylko komendy, które valve udostępniło swoim graczom. W dodatku wymasterowanie ich zajmuje bardzo dużo czasu. Da się na nich robić surfy tylko to jest zupełnie inny level. Na combat surfach aliasy są zupełnie normalne i większość topowych graczy na nich gra. Dlatego myślę, że jeśli już ich nie chcecie na serwerze to po prostu blokada będzie najlepsza.

Edytowane przez bassew
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, bassew napisał:

Działa na takiej zasadzie, że po kilku użyciach blokuje na chwile te komendy dla danego gracza. Jest jeszcze jeden typ który po wciśnięciu tych bindów automatycznie zabija - taki był bojadże na KZ. Myśle że to najlepsze rozwiązanie.

Generalnie uważam, że banowanie za aliasy to głupota, ponieważ totalnie każdy je może sobie ustawić i nie jest to żaden program z zewnątrz tylko komendy, które valve udostępniło swoim graczom. W dodatku wymasterowanie ich zajmuje bardzo dużo czasu. Da się na nich robić surfy tylko to jest zupełnie inny level. Na combat surfach aliasy są zupełnie normalne i większość topowych graczy na nich gra. Dlatego myślę, że jeśli już ich nie chcecie na serwerze to po prostu blokada będzie najlepsza.

A jak dostałem bana na 2 miesiące za aliasy to w takim razie pisać odwołanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Cpt. SPIE Przecież akceptując skargę napisałem że polecam Ci napisać odwołanie bo wyszło spore zamieszanie i pewnie zostanie zaakceptowane a może i nie ale warto spróbować. Żyj chłopie 😂

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SUPER TIMOR "Aliasy" to zbindowanie pod A - +lefta pod D - +right. Na większości serwerów komenda +right/left nie jest blokowana bo pomaga w robieniu spinów/rozpędzaniu się. Pozwala to na bezmyślny spam A i D, osiąganiu dużych speedów i dużej ilości stref bez wysiłku, głównie na mapach typowo pod strefy (proste drogi, kilka zakrętów) "normalny gracz" nie ma dużych szans. Obecny plugin zatrzymuje czas nawet po jednorazowym użyciu +right/left co przeszkadza w spinach, według mnie powinien blokować jeśli wykryje wielokrotne +rightowanie/leftowanie a nie po jednym ciągłym użyciu tego (chociaż i tak się da to trochę obejść xd). Z tego co wiem opcję, która opisałem wyżej ma timer Shavita, który chyba jest na serwerze. Większość serwerów Bhop oferuje możliwość spinowania przez +right/lefta a blokuje "aliasy".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro @bassew i @bartul uważają, że na większości serwerów aliasy są olewane, to czemu by i u nas na nie nie zazwolić? Po co robić graczom pod górkę - to przecież serwer do zabawy.

• Lubię to! 1
  • Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Adi napisał:

Skoro @bassew i @bartul uważają, że na większości serwerów aliasy są olewane, to czemu by i u nas na nie nie zazwolić? Po co robić graczom pod górkę - to przecież serwer do zabawy.

Dozwolone jest używanie +right/left, ale aliasy są  blokowane przez plugin. Serwery na to nie zezwalają, źle zrozumiałeś to co napisałem. Plugin, który jest teraz na serwerze działa prawie poprawnie i powinien zostać.

Słowniczek:

ALIASY ---> zbindowanie +left pod A i +right pod D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te Aliasy to nic innego jak zbindowanie dwóch komend pod jeden przycisk (moveleft i +left oraz moveright i +right) czyli zamiast klikać dwóch przycisków klikasz jeden. Ja tylko napisałem jak jest na serwerach combat surfa. Co do zablokowania to jest raczej kwestia tego czy gracze/właściciel mają coś przeciwko, po prostu według mnie nie ma w tym nic złego a na pewno nie zasługuje to na banowanie. Może zróbcie temat z ankietą i dodajcie informacje na serwerze czy zablokować czy nie i bierzcie pod uwagę głosy ludzi którzy faktycznie tam grają. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://drive.google.com/file/d/1pGbqNW3CCQoKLpZYwnqDshhLkPZ8GDgo/view?fbclid=IwAR1TUBMxvMUzntpuQwLTTUO6-DhT1ZPHOWw2OahTm3tlni76xOTeSUqNBdQ

Przykład gracza aliasów, na początku strefuje normalnie (widać po ruchu i po ilości nabijanych stref) później zaczyna używac tzw. aliasy i synchro się stale utrzymuje, strefy szybko rosną i speed. Jest to złe i powinno się to banować.

Plugin, który jest teraz na serwerze powinien zostać, ale mógłby zostać trochę ulepszony.

Edytowane przez bartul
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, bartul napisał:

https://drive.google.com/file/d/1pGbqNW3CCQoKLpZYwnqDshhLkPZ8GDgo/view?fbclid=IwAR1TUBMxvMUzntpuQwLTTUO6-DhT1ZPHOWw2OahTm3tlni76xOTeSUqNBdQ

Przykład gracza aliasów, na początku strefuje normalnie (widać po ruchu i po ilości nabijanych stref) później zaczyna używac tzw. aliasy i synchro się stale utrzymuje, strefy szybko rosną i speed. Jest to złe i powinno się to banować.

Plugin, który jest teraz na serwerze powinien zostać, ale mógłby zostać trochę ulepszony.

Banowanie za komendy, które udostępnia sam twórca gry? Z resztą totalnie każdy może sobie je ustawić, tak samo jak można ustawić aliasy na HSW, jest to po prostu ułatwianie sobie życia za pomocą komend z konsoli. Dlaczego za używanie jednych bindów ma być ban a za używanie drugich nie? Dodatkowo jeśli myślisz, że na bezmyślnym spamie aliasów A/D zrobisz bardzo dobry czas to życzę powodzenia - może na mapie dla beginnersów. Wbrew pozorom zrobienie dobrego czasu na aliasach, zwłaszcza na trudniejszych mapach wymaga bardzo dużo praktyki, ponieważ takie strefy dużo trudniej się kontroluje, nawet widać na filmiku jak chłop na prostej mapie przy skręcie się wpierdala w ścianę. Na klasach też zawsze było "Na bindach to każdy potrafi, czemu to nie jest zabronione" a gdy podaliśmy każdemu bindy okazało się, że nie jest to takie proste. Wszystko ma swoje plusy i minusy, na aliasach łatwiej się nabiera prędkości ale trudniej się kontroluje strafe'y i surfuje. Jak już mówiłem, najlepszym wyjściem będzie zrobienie ankiety i niech zdecydują gracze, w końcu to oni grają na tym serwerze.

• Lubię to! 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, bassew napisał:

Banowanie za komendy, które udostępnia sam twórca gry? Z resztą totalnie każdy może sobie je ustawić, tak samo jak można ustawić aliasy na HSW, jest to po prostu ułatwianie sobie życia za pomocą komend z konsoli. Dlaczego za używanie jednych bindów ma być ban a za używanie drugich nie? Dodatkowo jeśli myślisz, że na bezmyślnym spamie aliasów A/D zrobisz bardzo dobry czas to życzę powodzenia - może na mapie dla beginnersów. Wbrew pozorom zrobienie dobrego czasu na aliasach, zwłaszcza na trudniejszych mapach wymaga bardzo dużo praktyki, ponieważ takie strefy dużo trudniej się kontroluje, nawet widać na filmiku jak chłop na prostej mapie przy skręcie się wpierdala w ścianę. Na klasach też zawsze było "Na bindach to każdy potrafi, czemu to nie jest zabronione" a gdy podaliśmy każdemu bindy okazało się, że nie jest to takie proste. Wszystko ma swoje plusy i minusy, na aliasach łatwiej się nabiera prędkości ale trudniej się kontroluje strafe'y i surfuje. Jak już mówiłem, najlepszym wyjściem będzie zrobienie ankiety i niech zdecydują gracze, w końcu to oni grają na tym serwerze.

Nie wiem czy grałeś na Deathrunie, ale na chyba 99% map masz w pewnym momencie prostą drogę na której możesz użyć aliasów. Używanie aliasów nie jest niesamowicie skillowe bo nauczenie się na tym grać zajmuje krócej niż wyskillowanie stref. To, że ktoś ma aliasy nie znaczy, że musi grać całą mapę na nich.  https://drive.google.com/file/d/1ezeeUGbXFlNl2WQDMt2YbNB2E6QqE1T7/view?fbclid=IwAR2OXVI9MMx7UajHPubLY-37mgVNrk-RSySip2AjvVmimjYZ_ifH9lNT1Hc  (polecam popatrzeć na keyoverlay heh) Drugi filmik pokazujący aliaski, ale jakiś dzieciak gada w tle. "Dodatkowo jeśli myślisz, że na bezmyślnym spamie aliasów A/D zrobisz bardzo dobry czas to życzę powodzenia" może i tak co ja się tam znam na Deathrunie gram od tygodnia i nigdy wcześniej nie widziałem żeby ktoś na tym grał i jakie czasy można na tym gównie zrobić. Powodem dla, którego powinno być to blokowane - na serwerach Speedrun, Bhop, i dużej ilości DR (kiedyś jak te serwery był) było to zablokowane. Serwer w pewnym stopniu jest "competetive" bo jest timer i większość dąży do tego żeby pobić dany rekord, nie wszyscy muszą wiedzieć czy dany czas jest na aliasach i jak je ustawić. Jeżeli będzie ankieta to zagłosuje na 101% przeciw, bo takie bindy całkowicie psują "zabawę" z strefowania i równej rywalizacji - po co mam się uczyć grać jak mogę odaplić c00zak bindy eluwka

Edytowane przez bartul
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie granie na aliasach mija się z celem serwerów bhop / dr co innego surfy + combat itp :P 

Na tych serwerach gra się po to, żeby pobijać czyiś czas i robić co raz lepsze strefy a to jest ułatwienie, ostatecznie może zrobić temat z głosowaniem i pospamić na serwerze komunikatem o tym ( jeżeli mają o tym gracze serwera decydować).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówienie, że coś jest łatwe jeśli się na tym nie gra jest dość zabawne. Widzicie jedni chcą się uczyć robić strefy własnoręcznie a jedni chcą się uczyć grania na aliasach, dlatego mówienie, że "coś jest złe i chuj tak ma być, zablokować w pizdu" jest trochę chujowe, niech zdecyduje community. Wiem, że nie trzeba używać ich całą mapę, jednak płynne przechodzenie z aliasa na handstrafe'y tak żeby nie stracić speeda jest bardzo czasochłonne. Dodatkowo, nauczenie się w których momentach trzeba zrobić przejście na mapie również wymaga treningu w dodatku nie trzeba mieć aliasów, żeby robić takie strafe'y wystarczy +lefi i +right. Równie dobrze możecie zrobić oddzielny tryb "alias", który robi wyjątek w pluginie. W pewnym sensie to też jest trening, ludzie cały czas wymyślają ułatwienia tak aby pobić dany rekord, ponieważ na tym chyba to polega, nie? Skracanie mapek to też jest ułatwienie a się tego nie zabrania, ludzie muszą iść do przodu bo staniem w miejscu niczego nie osiągniesz, to tak jak byś powiedział, że w piłce nożnej nie mogą wymyślać nowych taktyk, czy nie mogą wymyślać lepszych bolidów w F1, ponieważ to jest ułatwienie. W pewnym momencie natrafiasz na taką ścianę, że jej nie przebijesz i wtedy szukasz lepszych rozwiązań. Ludzie trzymają się starych zasad, ponieważ jest im łatwiej powiedzieć "tak nie można bo to nie fair", niż nauczyć się czegoś nowego.

51 minut temu, bartul napisał:

Jeżeli będzie ankieta to zagłosuje na 101% przeciw, bo takie bindy całkowicie psują "zabawę" z strefowania i równej rywalizacji - po co mam się uczyć grać jak mogę odaplić c00zak bindy eluwka

Jest równa rywalizacja, ty też możesz używać aliasów i też tego się musisz nauczyć. KAŻDY MA DO TEGO PRAWO a to że ktoś trzyma się starych nawyków to jest jego i tylko wyłącznie jego problem. Mówienie, że ktoś ma "przewagę" bo się czegoś nauczył jest tak jakbyś powiedział, że ktoś nie może używać wzoru skróconego mnożenia bo ty nie potrafisz, lub powiedzieć rowerzyście, że nie może jeździć na rowerze bo ty nie potrafisz. Dlatego mówienie tutaj o nierówności jest totalnie bezsensu, ponieważ KAŻDY i to KAŻDY, może to zrobić a czy chce/potrafi to jest zupełnie inna bajka. 

Mówisz też, że to jest ułatwienie a przecież chcesz, żeby +left i +right były dostępne a przecież to też jest ułatwienie. Roundspina możesz zrobić ręcznie ale czemu tego nie robisz? BO JEST ŁATWIEJ Trochę hipokryzja, nie sądzisz?

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co się orientuję (nie znam się na tym jakoś bardzo więc nie krzyczcie jeśli się mylę) to aliasy to nie tylko bindy i komendy ale też bawienie się trochę w plikach gry więc nie wiem czy to do końca uczciwe skoro używa się ich podobnie jak innych wspomagaczy w CSie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie zadaniem Aliasów jest UPRASZCZANIE stref, bo chyba nikt nie używałby ich gdyby utrudniały lub nic nie dawały.

Cytat

to tak jak byś powiedział, że w piłce nożnej nie mogą wymyślać nowych taktyk, czy nie mogą wymyślać lepszych bolidów w F1, ponieważ to jest ułatwienie

to tak jakbyś powiedział, że w ping pongu możesz postawić ściany po bokach bo jest łatwiej (jak lecimy po bandzie z przykładami to voilà)

Cytat

Jest równa rywalizacja, ty też możesz używać aliasów i też tego się musisz nauczyć

Problemem jest to, że nie jest równa bo nikt by nie używałby aliasów bo tak, lecz po to aby wspomagały strafe-ować

Cytat

Mówienie, że ktoś ma "przewagę" bo się czegoś nauczył jest tak jakbyś powiedział, że ktoś nie może używać wzoru skróconego mnożenia bo ty nie potrafisz, lub powiedzieć rowerzyście, że nie może jeździć na rowerze bo ty nie potrafisz

Mówienie, że ktoś nie ma przewagi to jakbyś powiedział, że gdy masz elektryczną hulajnogę a ja mam zwykłą to mamy równe szanse w wyścigu

Cytat

Dlatego mówienie tutaj o nierówności jest totalnie bezsensu, ponieważ KAŻDY i to KAŻDY, może to zrobić a czy chce/potrafi to jest zupełnie inna bajka.

KAŻDY i to KAŻDY może używać aimhacka a czy chce/potrafi to jest zupełnie inna bajka?

No jak widać nie każdy chce oszukiwać :P 

Edytowane przez GK.
  • Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, GK. napisał:

Mówienie, że ktoś nie ma przewagi to jakbyś powiedział, że gdy masz elektryczną hulajnogę a ja mam zwykłą to mamy równe szanse w wyścigu

I widzisz szansę są nierówne, nie dlatego, że ty masz a ja nie, tylko dlatego, że ja nie mam. Ty wymyśliłeś sposób, żeby mnie pokonać - spoko, ja za to mogę kupić lepszą hulajnogę i tak w nieskończoność. TO SIĘ NAZYWA POSTĘP, potrzeba jest matką wynalazków. Zauważyłem bardzo ciekawą zależność w ludziach - nie mogą się pogodzić z tym, że inni wykorzystują to co daję im twórca i przez to są lepsi od innych.

9 minut temu, GK. napisał:

to tak jakbyś powiedział, że w ping pongu możesz postawić ściany po bokach bo jest łatwiej (jak lecimy po bandzie z przykładami to voilà)

No nie wiem czy było by łatwiej, ściany spowodowałyby, że dałoby to sporo nowych możliwości (jak i parę by zabrało), przez co gra stałaby się bardziej nieprzewidywalna. Także bardzo trafne porównanie :) 

2 minuty temu, GK. napisał:

KAŻDY i to KAŻDY może używać aimhacka a czy chce/potrafi to jest zupełnie inna bajka

aimhack to jest program z zewnątrz, który ingeruje w rozgrywkę bezpośrednio i wykonuje rzeczy automatycznie, jeśli porównujesz PLIK Z ZEWNĄTRZ do KOMEND W GRZE, których de facto zadaniem jest ułatwianie ludziom rozgrywki to życzę powodzenia. Skoro sam twórca gry nie zabrania ich używania to czemu gracze nie mogą ich używać? Po co bindujesz skakanie na scrolla skoro to jest ułatwienie, rób bh na spacji. Po co zmieniasz celownik zamiast grać na domyślnych? 

18 minut temu, GK. napisał:

Powiedz mi, w jaki sposób wykorzystywanie komend z konsoli to oszustwo? 

22 minuty temu, Beauty napisał:

Z tego co się orientuję (nie znam się na tym jakoś bardzo więc nie krzyczcie jeśli się mylę) to aliasy to nie tylko bindy i komendy ale też bawienie się trochę w plikach gry więc nie wiem czy to do końca uczciwe skoro używa się ich podobnie jak innych wspomagaczy w CSie

Aliasy to jest zwykły config, którego możesz napisać w notatniku i wkleić do swoich configów, które de facto twórca gry też udostępnił, żeby nie musieć wpisywać pojedynczo komend w konsoli. 

Dajcie jakieś trudniejsze argumenty ponieważ mi się nudzi już tłumaczenie tego i samego. Cały czas mówicie o oszustwach a nie podajecie argumentów, dlaczego uważacie to za oszustwo. No panowie wasza nauczycielka od polskiego by się załamała 😛 Może zapytajcie @Merxy.o pomoc, on dobry jest w walce na argumenty :D 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.