Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Zauważyłem bardzo ciekawą zależność w ludziach - nie mogą się pogodzić z tym, że inni wykorzystują to co daję im twórca i przez to są lepsi od innych.

Zależność ta nie polega na tym, że ktoś się godzi z czymś czy nie tylko wiąże się to z tworem naszych głów podział na rzeczy sprawiedliwe i niesprawiedliwe. Polega to na tym, że gdy Stasiek nie radzi sobie z matmy a Janek jest dobry i pani pójdzie na to, że na kartkówce można użyć kalkulatora to większym poszkodowanym okaże się ten lepszy uczeń. Czemu? Jest to fakt ze względu na umiejętności Janek poświęcał godziny na korki a Stasiek zadania domowe wykonywał z kalkulatorem a jednak Stasiek mu dorównał. Jednak jak popatrzymy na przyszłość obu panów to Stasiek będzie miał problemy wtedy gdy zabraknie mu kalkulatora. 

Cytat

Powiedz mi, w jaki sposób wykorzystywanie komend z konsoli to oszustwo?

Cały przykład to wyolbrzymienie sytuacji aby podkreślić przewagę kalkulatora nad liczeniem pod kreską. 

Obaj jesteśmy po obu stronach "konfliktu". Ty nie widzisz w tym nic złego ja widzę w tym wspomagacz no i najprawdopodobniej nic tego nie zmieni.  :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam znam osoby , które grały  na aliasach  na deathrunie i robiły poniżej 560 ssj . Tak źle z nich korzystały , że aż nie którzy nawet nie wiedzieli  czy to aliasy.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, GK. napisał:

Zależność ta nie polega na tym, że ktoś się godzi z czymś czy nie tylko wiąże się to z tworem naszych głów podział na rzeczy sprawiedliwe i niesprawiedliwe. Polega to na tym, że gdy Stasiek nie radzi sobie z matmy a Janek jest dobry i pani pójdzie na to, że na kartkówce można użyć kalkulatora to większym poszkodowanym okaże się ten lepszy uczeń. Czemu? Jest to fakt ze względu na umiejętności Janek poświęcał godziny na korki a Stasiek zadania domowe wykonywał z kalkulatorem a jednak Stasiek mu dorównał. Jednak jak popatrzymy na przyszłość obu panów to Stasiek będzie miał problemy wtedy gdy zabraknie mu kalkulatora. 

Cały przykład to wyolbrzymienie sytuacji aby podkreślić przewagę kalkulatora nad liczeniem pod kreską. 

Obaj jesteśmy po obu stronach "konfliktu". Ty nie widzisz w tym nic złego ja widzę w tym wspomagacz no i najprawdopodobniej nic tego nie zmieni.  :P 

Bardziej bym to ujął jako kalkulator na maturze. Możesz być "fair" w stosunku do ludzi, którzy uczą się bardzo dużo matematyki i nie wziąć kalkulatora, bo to przecież ułatwienie, jednak nie oszukujmy się, weźmiesz bo najzwyczajniej w świecie możesz i ułatwi ci to sprawę. Któryś z nich oszukuję? Nie. Któryś z nich zasługuje na karę? Nie. Nie czaicie jednej rzeczy - to nie jest zakazane, czy jest fair? - na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. W twoim porównaniu oboje nie zrobili nic złego, jeden wykorzystał kalkulator, ponieważ nie jest orłem z matematyki a drugi się uczył i go nie potrzebował, który wyszedł na tym lepiej - wyjdzie w przyszłości. To czy im się to przyda czy nie to jest tylko i wyłącznie ich sprawa. Nie będzie nikt poszkodowany, ponieważ oboje mają dostęp do tych samych środków a to czy je wykorzystają to jest indywidualna kwestia. Jest to wspomagacz i z tym się zgadzam, jednak jest on dozwolony przez samego producenta gry, jest wbudowany w grę i zakazywanie go jest jak kłócenie się z twórcą.

Legenda dla niekumatych: Valve jest jak CKE, które udostępnia kalkulator na maturę a to czy go użyjesz to kwestia ucznia/gracza. W tym przypadku jest to po prostu wykorzystywanie zasobów. Co innego gdyby CKE zabroniło używania kalkulatora, wtedy byłoby to faktycznie oszustwo. Przestańcie doszukiwać się oszustwa na siłę, lub napiszcie do VALVE, żeby zablokowało możliwość używania aliasów w innym wypadku jest to po prostu wykorzystywanie tego co daję producent.

A i kończę dyskusję, ponieważ nic nowego nie mówicie tylko nadal utrzymujecie się przy tym, że twórca gry jest niesprawiedliwy bo udostępnił aliasy a tłumaczenie tego setny raz wam to po prostu spam :) 

Edytowane przez bassew
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, bassew napisał:

Jest to wspomagacz i z tym się zgadzam, jednak jest on dozwolony przez samego producenta gry, jest wbudowany w grę i zakazywanie go jest jak kłócenie się z twórcą.

Tak Valve jest producentem GRY a nie trybu czy tego konkretnego serwera. To samo można powiedzieć, że na jail można zabijać TT bez powodu bo Valve nie zabroniło. Valve stworzyło grę w której jest możliwość tworzenia serwerów. Tryb został zrobiony przez społeczność co już zawęża wpływ "Bo Valve zezwala". Dodatkowo nie zapominajmy, że mówimy o deathrunie Adiego a nie serwerach oficjalnych Valve. 

Cytat

Legenda dla niekumatych: Valve jest jak CKE, które udostępnia kalkulator na maturę a to czy go użyjesz to kwestia ucznia/gracza.

Z tym się nie zgodzę bo nie oszukujmy się ale Gaben nie wie co ja robię na serwerze i ma to w głębokim poważaniu.

Cytat

Przestańcie doszukiwać się oszustwa na siłę, lub napiszcie do VALVE, żeby zablokowało możliwość używania aliasów w innym wypadku jest to po prostu wykorzystywanie tego co daję producent.

Nie trzeba wcale pisać do Valve. Poza tym nie zauważyłeś pewnego faktu ale sens bytu tej dyskusji jest taki, że gracze w tej sprawie napisali do producenta nie gry, lecz serwera. Powołujesz się tylko i wyłącznie na tym, że producent gry nie zabronił. 

Prezydent miasta nie zabronił mi grać na komputerze lecz mama mi zabrania. Czy będę mógł grać na komputerze? Nie. Czemu? Bo rola prezydenta wpływa na ogół. Im mniejsza grupa społeczna tym większy wpływ na jednostkę ma lider.

Cytat

kończę dyskusję, ponieważ nic nowego nie mówicie tylko nadal utrzymujecie się przy tym, że twórca gry jest niesprawiedliwy bo udostępnił aliasy a tłumaczenie tego setny raz wam to po prostu spam

Również kończę dyskusję, ponieważ ty również nie podajesz sensownych kontrargumentów niż "nie bo nie"

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli już mówimy o niebanowaniu za aliasy to może ktoś rozpatrzy moje odwołanie właśnie do bana za aliasy?  Czyli główny wątek tego tematu.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o moje zdanie jeśli to w ogóle istotne, to w tym wypadku @bassew ma rację, a @GK. pie*doli kocopoły :P Aliasy nie są złośliwym oprogramowaniem, i trzeba umieć ich używać. Są ogólnodostępne, więc tak bym je zostawił (chociaż muszę przyznać, że na surfach nie mam żadnych szans - ale moja w tym wina, bo jestem zbyt leniwy żeby uczyć się latać na tych leftach śmiesznych). @Cpt. SPIE jak nie Adi, to nikt, bo ja mam wolne. 

• Dziękuję 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież nie zapadła żadna decyzja. Jeśli admini stwierdzili, że to powinno być zablokowane, to jest zablokowane. Możecie ich przegłosować, w końcu to serwer dla Was. Proponuję założyć temat z ankieta i tydzień zbierać głosy, albo jak wrócę z urlopu to przygotuje plugin do głosowania na serwerze. Unbany za to polecą jak przyjdzie na to czas, no i jak te osoby napiszą odwołania. 

• Dziękuję 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, SUPER TIMOR napisał:

Jeśli admini stwierdzili, że to powinno być zablokowane, 

Tego bym nie powiedział @Gruuby wbił na serwer i się oburzył czemu aliasy są tu używane i nagle każdy się wtrącił , że tego nie powinno tu być.  Admin zezwalał na aliasy do czasu pojawienia się Gruubego !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ₩¡l©z€k napisał:

Tego bym nie powiedział @Gruuby wbił na serwer i się oburzył czemu aliasy są tu używane i nagle każdy się wtrącił , że tego nie powinno tu być.  Admin zezwalał na aliasy do czasu pojawienia się Gruubego !!!!!

Czyli banicja grubego i aliasy wracają na serwer :4head:

to może zamiast ankieta czy aliasy mają być zakazane, czy nie, to zrobić ankietę, czy ban za aliasy, czy dla grubego :4head:

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy te tkzw. aliasy działają na serwerach oficjalnych i czy można ich tam używać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działają, tylko nieefektywnie, bo airaccelerate jest inne :P ale tak, można robić dowolne aliasy z dowolnymi sekwencjami komend i to działa 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko czy aliasy na jump+throw, czy inne run+throw nie zostały zabronione i są traktowane jako wspomagacze an oficjalnych turniejach?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrajcie kurwa ac (np. darmowy oryx) który wykrywa aliasy na strefy. Aliasy na a i d od zawsze są zabronione, nie ma co porównywać z jakimiś jump throw czy chuj wie czym z mma. Auto strefy można porównać z aimbotem. Jedno i drugie to jedne wielkie gówno dające ogromną przewagę nad innym graczem. I polecam mocno wgrać anty cheata, bo wiele osób przyszo z waszego dra na speedruna i latała na kręciołkach(np. Shu) albo nullach, aliasy na szczęście nie działają <:

Pozdrawiam, super skoczek.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nam nie zależy na tym, żeby serwer był niewiadomo jak spełniający wymogi i standardy unijne, tylko żeby graczom się podobało. Mam na myśli ogół, dlatego do końca tygodnia na serwerze pojawi się możliwość zagłosowania na temat aliasów i tym podobnych. Wynik głosowania będzie decyzyjny i jak najbardziej prawomocny, a jego wyniki zostaną oczywiście upublicznione. Więcej info niebawem tak jak mówię na serwerze, tymczasem temat uważam za zamknięty. Dzięki za dyskusję :)

ps. Bany za aliasy zostaną skasowane, wystarczy że zbanowany napisze odwołanie. Po głosowaniu takiej możliwości już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.