Skocz do zawartości
Czakuś

STARCIA GANGÓW =/= RANKING GANGÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chce wyrazić swoje niezadowolenie co do rankingu gangów jaki od jakiegoś czasu funkcjonuje na jailu.

Ranking ten powinien zależeć w ZDECYDOWANEJ większości tylko od rzeczy z jaila, czyli np. wartości, godzin gry, zaangażowania w ulepszenie gangu GRAJĄC NA JAILU. Moim zdaniem starcia gangów są zupełnie nie potrzebnie uwzględniane w tym rankingu, a tak na prawdę, od nich on zależy. Nie powinno tak być, bo gang, który nie gra miesiąc zbierze jakąś dobrą ekipę na starcie i nagle jest 1, gdzie wszystkie dotychczasowe statystyki tego gangu to jakiś żart. Starcia to dobry pomysł, ale powinny w jaknajmniejszym stopniu wpływac na ranking gangów lub nie wpływać na niego wcale (oczywiście jezeli do wygrania w starciu będą fajki dla gangu to i tak jakoś to na ranking wpłynie, ale nie zmieni wszystkiego do góry nogami jak to jest teraz).

Takie jest moje zdanie, proszę o lajka jak się zgadzacie i zapraszam do dyskusji 😉🙃

• Lubię to! 3
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Czakuś napisał:

Cześć,

Chce wyrazić swoje niezadowolenie co do rankingu gangów jaki od jakiegoś czasu funkcjonuje na jailu.

Ranking ten powinien zależeć w ZDECYDOWANEJ większości tylko od rzeczy z jaila, czyli np. wartości, godzin gry, zaangażowania w ulepszenie gangu GRAJĄC NA JAILU. Moim zdaniem starcia gangów są zupełnie nie potrzebnie uwzględniane w tym rankingu, a tak na prawdę, od nich on zależy. Nie powinno tak być, bo gang, który nie gra miesiąc zbierze jakąś dobrą ekipę na starcie i nagle jest 1, gdzie wszystkie dotychczasowe statystyki tego gangu to jakiś żart. Starcia to dobry pomysł, ale powinny w jaknajmniejszym stopniu wpływac na ranking gangów lub nie wpływać na niego wcale (oczywiście jezeli do wygrania w starciu będą fajki dla gangu to i tak jakoś to na ranking wpłynie, ale nie zmieni wszystkiego do góry nogami jak to jest teraz).

Takie jest moje zdanie, proszę o lajka jak się zgadzacie i zapraszam do dyskusji 😉🙃

To co tu napisałeś jest bez sensu. Ranking ktory sie odstaje za wygranie starcia jest zależny od ulepszen w gangu godzin w gangu itp. Jak masz np. 5 ulepszen 10 godzin na serwerze to za wygranie starcia i dostanie 10pkt to bardzo mało ci to da w przeciwieństwie do gangu ktory bedzie miał np 40 ulepszen  300 godzin na serwerze i dostanie te 3pkt założmy to bedzie nad tym gangiem co dostał 10pkt. :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W starym systemie ułożone było to tak:

40% godziny gry

30% ulepszenia

30% punkty ze starć gangów

Wg mnie system ten jest dobrze przemyślany i nie potrzebuje zmian. Nawet gdyby ktorys gang wygral wszystkie starcia i tak nie był nawet w top 3 przy małej aktywnosci a co za tym idzie małą wartością gangu. 

Ewentualną zmianą mógłby byc podział 40:40:20 jeśli sytuacja tego wymaga. 

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątpię, że jakby ktoś wygrał wszystko to by nie był pierwszy, te punkty dają bardzo dużo, powinno być 40:50:10, to jest bez sensu, że starcia dają tak dużo. Tak jak mówiłem ,te starcia mają mały związek z jailem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla jednych najlepszy gang, to taki, który najwięcej gra, dla innych taki, który najbardziej ulepszył gang, a dla innych taki, który potrafi się zgrać i współpracować. Poprzednia edycja pokazuje, że nawet gang z mniejszą liczbą punktów, może zając wyższe miejsce.

image.png.255b8c55515def346264694c20ff23e4.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ponad 3x więcej wartości, +

2x więcej godzin +

w haxach jedyne na serwerze aktualnie uilepszenie na 3 w gangu +

1 pkt w ninjy i 0 w haxach =

ninja jest wyżej.... hmmmm

https://zapodaj.net/814d2bc046b7a.png.html

Edytowane przez Czakuś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jednej strony tak, z drugiej nie. W jednej edycji WnB miało bodajże 3 miejsce tylko z punktów ze starć (dzięki @vein!).

Starcia nie są typowo jailowe - prawda, ale pokazują jak dana drużyna może się zgrać, o czym wspomniał już Adi.

Jest to dość isotny element życia jailowego, żeby zgrywać się ze swoją paką :)

@Czakuś a to co napisałeś wyżej, to wygląda mi na jakiegoś buga w sumie.. chyba, że coś czego nie widzimy ma znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam timorze przyznałeś mi rację, twój gang był 3 tylko z pkt i to według was jest dobrze zrobiony ranking ? Najlepiej było kiedyś gdzie tylko po wartości był brany, choć czas gry i wgl też sie liczy, ale jak dla mnie starcia powinny tylko przyznawać jakieś nagrody, a nie te pkt. 

Zgranie można pokazywać na serwerze, a na starciach często nie każdy może być i co, jak nie będzie jednej osoby to cały gang jest out z całego starcia, cóż. .

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Czakuś napisał:

Sam timorze przyznałeś mi rację, twój gang był 3 tylko z pkt i to według was jest dobrze zrobiony ranking ? Najlepiej było kiedyś gdzie tylko po wartości był brany, choć czas gry i wgl też sie liczy, ale jak dla mnie starcia powinny tylko przyznawać jakieś nagrody, a nie te pkt. 

Zgranie można pokazywać na serwerze, a na starciach często nie każdy może być i co, jak nie będzie jednej osoby to cały gang jest out z całego starcia, cóż. .

Nie jest out bo ostatnie starcia jakos pokazaly ze mozna grac przykladowo 2vs3 wiec nie wiem czemu tak piszesz ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, Qwerty napisał:

Nie jest out bo ostatnie starcia jakos pokazaly ze mozna grac przykladowo 2vs3 wiec nie wiem czemu tak piszesz ...

W większości przypadków raczej by tak było, że cały gasng jest out ;) .Patrz na całokształt, a nie na jakieś jendo starcie, które się fartem udało.. 

A poza tym, aktualna tabela pokazuje, że zdecydowanie najwięcej dają punkty, a nie inne rzeczy jak powinno być. Haxy to aktualnie najlepszy gang (tylko godzin nieco mniej niż Essa), a pomiędzy nimi, a choćby Eldo jest przepaść pkt. rankingu, więc nie mówcie mi, że punkty dają najmniej, bo teraz dają najwięcej. ;) 

Edytowane przez Czakuś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej chwili punktów w puli jest tylko 6 - czyli mając 3 punkty, zgarnia się aż połowę punktów rankingu, z 30% wagi tych punktów. Załóżmy, że każdy punkt w tej chwili dodaje 20 punktów rankingu dodatkowo. Pod koniec edycji, jak punktów rozdanych będzie ponad setka, to te 3 punkty będą miały marginalne znaczenie. Wtedy każdy punkt z starć, będzie dawać mniej niż 1 punkt do rankingu. Trzeba po prostu brać udział w starciach, to punkty będą same wpadać :)

Wygranie edycji jest możliwe, bez posiadania punktów - trzeba po prostu nadrobić czasem i wartością. Kilka - kilkanaście punktów, dość łatwo nadrobić wartością i czasem. kilkadziesiąt punktów, to już trudno nadrobić, ale jest możliwe. Na pewno nie jest możliwa sytuacja, żeby gang z znacznie krótszym czasem i wartości wygrał edycję, tylko ze względu na punkty w starciu. Jestem pewien, że tą edycję również wygra gang, który będzie mieć wszystkie trzy parametry na wysokim poziomie :) Punkty to tylko 30% wagi. Pozostałe 70% wagi powiązane jest z aktywnością na serwerze, ponieważ czas i wartość gangu jest z sobą w dużej mierze powiązany - im więcej ktoś gra, tym więcej zarabia, tym bardziej zwiększa wartość gangu.

• Lubię to! 1
  • Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czakuś... 30% wszystkich punktow to pkt ze starć. Punktów jest aktualnie 6 wiec posiadanie chociaz jednego daje bardzo duzy udział w całości. Wraz rozwojem sezonu punkty sie podzielą miedzy 3 lub 4 gangi tak ze gówno one daja w ostatecznosci. W przed ostatnim sezonie taki jeden punkt ze starcia dawal jeden punkt do rankingu. Nie ma sensu tego zmieniac, poczatek sezonu zawsze tak wygladal, pozniej jest inaczej, z reszta mozna metematycznie to wywnioskowac... 

O, adi to samo napisal, nie zauwazylem

Edytowane przez BabciaJuzia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Czakuś napisał:

ponad 3x więcej wartości, +

2x więcej godzin +

w haxach jedyne na serwerze aktualnie uilepszenie na 3 w gangu +

1 pkt w ninjy i 0 w haxach =

ninja jest wyżej.... hmmmm

https://zapodaj.net/814d2bc046b7a.png.html

Ja to bym uważał na twoim miejscu bo bardzo prawdopodobne, że niedługo ninja zacznie nazywać was „bydłem do grania” tak jak to było w przypadku Essy we wcześniejszej edycji. 

Co do tematu również jestem za osłabieniem punktów ze starć, 3/4 ostatniej edycji pokazało jak  naprawdę ogromną przewagę dają te punkty  i uważam, że gdy już wracamy do tego olda i zmieniliśmy  bardzo dużo rzeczy to i z tym powinnismy spróbować a może wyjdzie na lepsze ;) 

P0zdrawiam

:) 

• Lubię to! 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, `WiLkU. napisał:

Ja to bym uważał na twoim miejscu bo bardzo prawdopodobne, że niedługo ninja zacznie nazywać was „bydłem do grania” tak jak to było w przypadku Essy we wcześniejszej edycji. 

Co do tematu również jestem za osłabieniem punktów ze starć, 3/4 ostatniej edycji pokazało jak  naprawdę ogromną przewagę dają te punkty  i uważam, że gdy już wracamy do tego olda i zmieniliśmy  bardzo dużo rzeczy to i z tym powinnismy spróbować a może wyjdzie na lepsze ;) 

P0zdrawiam

:) 

Ogromną przewagę dają tylko wtedy jak ma sie nabite w cholere godzin ulepszen itp bo to od tego zależy. 

Na moje niech jest jak jest od dłuższego czasu to nie było zmieniane i nikt sie nie czepiał to nie ma co teraz tego zmieniać. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wilku tamta edycja to był żart i jedno wielkie nieporozumienie, wiec nie wiem po co do tego porównywać. Mozna o niej powiedziec ze sie odbyła ale lepiej o niej jak najszybciej zapomniec :) 

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.