Skocz do zawartości

Problem z FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam pytanie odnośnie ilości klatek na sekundę w grach . Z 3 msc temu miałem stałe 180 FPS a teraz mam też tyle lecz co kilka sekund nagle spada do stałych 40 i po minucie ponownie wzrasta to poprzedniej wartości . Proszę o pomoc ❤️

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem ekspertem, ale lecąc stałą regułką, to zrób porządek, czyli usuń jakieś śmieci niepotrzebne apki, może ccleanera zainstaluj, ew. formacika strzel, a jak nie pomaga, to może sprzęt już testowany w bojach i przydałby się prosto z fabryki :D

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko wyczyszczone jest od początku ale bardziej problem tkwi w sprawach technicznych komputera moim zdaniem

Moj sprzęt
Nitro AN515-52
Intel Core I5-8300H CPU 2.30 GHz
8gb RAMU
64-bitowy

Edytowane przez ★|Czaro|★
Odnośnik do odpowiedzi

Jak znajdziesz jakieś rozwiązanie tego problemu, to daj znać, bo mam podobnie. Czym to jest spowodowane? Najprawdopodobniej procesorem, który ma więcej słabszych rdzeni. Dlatego w niektórych kwestiach mój procek, chodź ogólnie lepszy radzi sobie od gorszego, który rdzeni miał mniej.

Jak zniwelowałem problem? Jak odpalam coś, co ma te problemy, to wyłącza wszystko co działa w tle i daje mu kilkanaście sekund na ogarnięcie co się dzieje. A później już jest dobrze, jednak też nie można przesadzać, bo jak alt tabujesz do przeglądarki z yt/kilkoma kartami i tak zacznie mulić.

Chcesz wiedzieć co możesz wyłączać i co sprawia problemy? Przez tydzień używaj regularnie menadżera. Zobaczysz, że w momencie problemów pojawiają się tam nagłe skoki powodowane przez nikomu niepotrzebne procesy, o których w życiu nie słyszałeś.

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taką samą sytuację 😛 Po 5/10 minutach zaczynają mi spadać fpsy z 200 do 50~ , nie wiem jak jest w twoim laptopie ale ja mam magiczny przycisk, który dodaje "boosta" wiatrakom i zapierdzielają tak jak @Wujek Stalin rano do monopolowego czyli szybko!  Ale po 2/3 godzinach nawet to już nic nie daje więc polecam kupić podkładkę chłodzącą 😛 z nią nie mam żadnych problemów. 

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, eQQ napisał:

Mam taką samą sytuację 😛 Po 5/10 minutach zaczynają mi spadać fpsy z 200 do 50~ , nie wiem jak jest w twoim laptopie ale ja mam magiczny przycisk, który dodaje "boosta" wiatrakom i zapierdzielają tak jak @Wujek Stalin rano do monopolowego czyli szybko!  Ale po 2/3 godzinach nawet to już nic nie daje więc polecam kupić podkładkę chłodzącą 😛 z nią nie mam żadnych problemów. 

tak szczerze to mój laptop jest jednym z lepszych pod względem chłodzenia wiec wątpie że problem tkwi w tym

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz brać pod uwagę że podkładka chłodząca daje +10 do skilla. Mój laptop bez podkładki ma to samo więc polecam się w nią zaopatrzyć(nawet taką za 70 zł, zawsze coś😛)

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Kan napisał:

Musisz brać pod uwagę że podkładka chłodząca daje +10 do skilla. Mój laptop bez podkładki ma to samo więc polecam się w nią zaopatrzyć(nawet taką za 70 zł, zawsze coś😛)

No ale pisze że to nie przez chłodenie jest problem bo mam jeden z lepszych tych systemów chłodzących w laptopach

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, ★|Czaro|★ napisał:

No ale pisze że to nie przez chłodenie jest problem bo mam jeden z lepszych tych systemów chłodzących w laptopach

A sprawdzałeś jakie masz temperatury przy tych spadkach ?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.