Skocz do zawartości

Debata o gangach

Miloo
 Udostępnij

Czy jail może się odbić od dna   

32 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy jail może się odbić od dna

2. 2. Czy jest coś co mogłoby sprawić, żebyś wrócił do gry ja Gangach? Jeżeli tak to napisz co

Rekomendowane odpowiedzi

No siema; 
Chciałem się was zapytać co sądzicie o gangach i dlaczego według was upadł/nie upadł i czym to jest spowodowane. 
Ogólnie to ze swojej strony mogę powiedzieć, że serwer w swoich czasach świetności skupiał się za bardzo na graczach którzy byli w topce i pod nich był dostosowywany a fakt, że gra była bardzo pay2win wcale nie pomagał w przyciągnięciu nowych i teraz doszliśmy do momentu w którym starzy gracze odeszli bo wyrośli z gier albo im się znudziło a w ich miejsce nie ma za wielu nowych którzy chcieliby pograć jak tamci kiedyś bo kiedy już byli tacy gracze to szybko rezygnowali ze względu na pay2win oraz faworyzację tych starszych stażem. I teraz mamy pustki na serwerze i nikt na niego nie wbije bo są pustki i koło się zamyka. Nie będę poruszał tematu nowości na serwerze bo nie mi oceniać co faktycznie by pobudziło serwer a co nie ale moim zdaniem mówienie, że nie powinno się przypominać o czymś co ktoś napisał na forum dwa miesiące wcześniej bo to sprawi, że właściciel zamknie temat nie pomaga w rozwoju serwera. Z jednej strony rozumiem Adiego bo nie robi tego na pełen etat i ma prawo nie mieć czasu na cos ale z drugiej skoro chce aktywności graczy w sprawie zmian to czemu ją zlewa kiedy faktycznie taka się pojawia. 
To oczywiście moje zdanie i chciałbym się dowiedzieć jak widzą to inni. 
Najlepiej jak wypowiedzą się tu starzy gracze jaila którzy się najbardziej spinają na chatboxie oraz ci którzy bronią tego wszystkiego.
pozdro z fartem 

Edytowane przez Miloo
  • Lubię to! 2

Moim zdaniem serwer był za długo zaniedbywany, albo za mało odświeżany rzeczami które zmieniały by coś w rozgrywce, również jeżeli się zginęło na początku rundy, a prowadzącym był np. Furaj który lubił sobie poprowadzić całą rundę i to dosłownie całą, to się odechciewało czekać, bo nie było co robić jak się zginie i wychodziło się robić co innego, gdzie potem zazwyczaj nie wracało się na serwer, ale trzeba powiedzieć że my, jako społeczność jesteśmy dość trudną grupą xD pod przykład można podać, projekt z serwerem MC, gdzie zmiany których chcieli gracze po stracie serwera, były robione można powiedzieć ciągle, a i tak serwer upadł, bo ludzia cały czas coś się nie podobało, więc nam dogodzić się nie da XD 

W dniu 12.09.2021 o 22:31, Miloo napisał:

doszliśmy do momentu w którym starzy gracze odeszli bo wyrośli z gier albo im się znudziło

To nie jest problem tylko jaila, bo to dotyczy w zasadzie całej sieci i postępował na przestrzeni lat. Jak wspominasz nie byłby to żaden problem, gdyby nie fakt niedoborów w nowych osobach.

a w ich miejsce nie ma za wielu nowych którzy chcieliby pograć jak tamci kiedyś bo kiedy już byli tacy gracze to szybko rezygnowali ze względu na pay2win oraz faworyzację tych starszych stażem

Na pewno są to punkty, które miały wpływ, ale są też fakty, które dotyczą sieci, bądź csa jako całości, których nie można pomijać. CS, a szczególnie serwery społeczności generalnie radzą sobie coraz gorzej, a te mniej oblegane po prostu stopniowo padają. Nie powiem o całym świecie, ale jest to trend który zaczął się jakieś 2-3 lata temu na polskiej scenie. Pomimo powolnych zmian na początku i lockdownów, które liczby znacznie podkręciły, to moment otwarcia ludziom możliwości wychodzenia pokazał jaki jest rzeczywisty spadek liczby zainteresowanych osób. Dodatkowo, warto wspomnieć, że wraz ze wzrostem popularności stron, które pozwalają na reklamę serwera coraz mniej graczy jest zainteresowanych wchodzeniem na serwer, żeby grać, a wolą grać na byle czym za grosze. 

A w kontekście problemów stricte naszej sieci, to jedyne skojarzenie, jakie wywoływała w przeciętnych graczach(jeśli ją w ogóle kojarzyli), to patologia i toksyczna atmosfera i chyba nie trzeba mówić skąd brali takie wnioski.

moim zdaniem mówienie, że nie powinno się przypominać o czymś co ktoś napisał na forum dwa miesiące wcześniej bo to sprawi, że właściciel zamknie temat nie pomaga w rozwoju serwera

Nikt tak nie mówi i jest to po prostu przeinaczanie, które sami sobie robimy na własnym podwórku. Od zawsze adi mówił, żeby nie bumpować tematów, bo sprawdza je od najstarszych, więc w większości przypadków opóźni to ich realizację. Ja jestem innego zdania i cieszę się, jak ktoś bumpuje temat po 1-2 tygodniach, bo wiem wtedy, że o nim nie zapomnę, nawet jeżeli pracuję nad jego realizacją, bo to się zdarza.

A w samym kontekście tej jednej sytuacji, na której podstawie powstał ten mit, to nie chodziło o bump, a o to że diskacz stwierdził, że "nie mamy pizdy". O ile ja bym pewnie nic z tym nie zrobił, bo nie mam na to pizdy, tak powszechnie wiadomo, że Adi nei lubimy, jak się go obraża, nie mówiąc już o jakiejś przyzwoitości. Nie uważam, jednak że należy się nad tym pochylać, bo powiedział więcej, niż chciał, a to spowodowało odwrotny efekt do zamierzonego. Zresztą, mogę powiedzieć, że jego propozycja w innej formie jest w powolnej realizacji.

Nie będę poruszał tematu nowości na serwerze

Nowości byłoby więcej, gdybyśmy mieli więcej osób, które chciałyby coś robić. Efekty naszej szkółki opiekaczy, to z ponad 10 osób, które się tam przewinęły mamy basena, który ma roboty tyle, że serwerem zajmuje się jedynie nocami oraz akayee, który się starał i robił co mógł, zrobił dobre serwery od strony technicznej, ale nie miały graczy, a to jak jego praca została potraktowana przez graczy przy minecrafcie została potraktowana odebrało mu wszelką motywację i nie wiem jak można byłoby się temu dziwić.

skoro chce aktywności graczy w sprawie zmian to czemu ją zlewa kiedy faktycznie taka się pojawia. 

Każdy temat dostawał swoją odpowiedź i wyjaśnienie, w taki sposób, jak było to możliwe. Nie pamiętam jednego tematu, który byłby całkowicie olany, więc jak ktoś kojarzy, to niech go wskaże.

W dniu 12.09.2021 o 22:55, DisKACZ napisał:

jako społeczność jesteśmy dość trudną grupą xD pod przykład można podać, projekt z serwerem MC, gdzie zmiany których chcieli gracze po stracie serwera, były robione można powiedzieć ciągle, a i tak serwer upadł, bo ludzia cały czas coś się nie podobało, więc nam dogodzić się nie da

właśnie, przekonałeś się o tym na własnej skórze, więc jeżeli chcecie, to mogę dorzucić jeszcze jeden mały sneak peak za kulisy. Adi stracił resztki pasji jakieś 2 lata temu i od tamtej pory jest gotowy do zamknięcia sieci, timor stracił chęci gdzieś po tworzeniu projektu Mc, a ja też tracę sens tworzenia i realizowania projektów, gdzie na naszą pracę nei czeka radość i chęć działania, a ciągłe narzekania i żądanie więcej. Także atmosfera, która wychodziła z jaila wyniszczyła cały zarząd, który pomimo tego działa, żeby nie zawiść tej grupy osób, które jednak cieszą się z obecności tutaj i chcą coś zrobić. Nie chodzi tu o wbijanie szpilki graczom jaila, bo było/jest tam sporo osób, które nie tworzyły tej negatywnej atmosfery, a wręcz przeciwnie - zwalczały ją. Osoby z jaila działały i działają dla lepszego jutra i szufladkowanie ich w taki sposób byłoby wobec nich niesprawiedliwe. Jednak faktem jest, że toksyczne zachowania nie były tłamszone dość mocno na początku i tak się rozrastały do coraz większych rozmiarów, aż stały się normą. Dlatego tworzyliśmy w czasie wakacji w całym kolorowym zespole zasady wg których chcemy działać, czego część ostatnio wyszła na forum publiczne, aby pozbyć się tych negatywnych zachowań na zawsze i zobaczyć, czy uda się bez nich działać, czy też będziemy musieli zamknąć sieć, bo zabraknie osób, które chcą działać.

• Lubię to! 1

Sprawić że pierdolnie kolejna fala koronawirusa, dzięki której znów zamkną szkoły i zamiast się uczyć bedzie można nakurwiać fajki na Jail'u ❤️ 

• Lubię to! 3
  • Haha 1

W dniu 13.09.2021 o 16:03, LiSeKK napisał:

Sprawić że pierdolnie kolejna fala koronawirusa, dzięki której znów zamkną szkoły i zamiast się uczyć bedzie można nakurwiać fajki na Jail'u ❤️ 

Oj myślę że Jailowi nawet covid nie pomoże gdyż, jest to specyficzny serwer na którym nie da się pykać wyłączając słuch bo przeszkadzają ci w tym lekcje które jednak lecą w tle. I tak jak Merxito napisał cs sam w sobie traci graczy nie mówiąc o społecznościowych. 

Uważam, że Jail nie jest trybem który wymaga wielu zmian i zmieniania zasad co tydzień. To czy gra się dobrze na Jailu zależy od tego jak ktoś prowadzi rundę. Za czasów świetności jeszcze OldJaila było tak, że jak ktoś prowadził nudne rundy to liczba graczy diametralnie spadała. Myślę, że wśród Youtuberów nawet fajnie klikają się filmy typu RÓŻNE TRYBY W CSGO. Sam kiedyś trafiłem tu przez film na youtubie. Wiem, że reklama u Youtuberów do najtańszych rzeczy nie należy ale gdyby zaprezentować w jakiś ciekawy sposób ten tryb to znalazłby niemałą rzeszę fanów.

• Zmieszany 1

Spodobał mi się moment gdzie piszesz @Miloo o tym że część ze starych graczy wyrosła z jaila. Ja kurwa udaje trenera na siłowni w fivemie xD

Słuchajcie szczerze mówiąc myślę że nie ma co gdybać i szczegółowo analizować dlaczego na ten moment jail jest pusty tylko zebrać ekipke popisać do kolegów na steamie i zaprosić do wspólnej zabawy jeżeli macie ochotę. Nie widzę problemu żeby zrekrutować nowych adminów aby ktoś się naszym serwerem opiekował i znowu będzie te ponad 15 osób online. Dodać do tego co jakiś czas event itd. Wiele nie trzeba poza chęciami.

Osobiście aktualnie nie gram bo raz na jakiś czas potrzebuje przerwy od cs'a. Jednak już mam rozegrane przez lata około 5tyś h co nie zmienia faktu że jak zawsze za jakiś czas wrócę i pewnie będę próbował pomóc składać jaila na nowo.

Pisać że coś się rozjebało może każdy chłopaki a serio nie wiele trzeba żeby to śmigało. Wystarczy grupka osób która się za zbierze tak jak jakiś czas temu Ja z Jerym i łabońciem. Przecież nic wtedy nie zostało dodane tylko wystarczyło ruszyć maszynę i samo się kręciło przez długi czas. Jak ja czytam że coś jest z winy adiego to mi się rzygać chce serio. Chłop dorosły robi to dla was za free tak naprawdę biorąc pod uwagę koszty utrzymania a wy jeszcze coś o nim piszecie. Jeżeli zależy wam na jailu to zacznijcie robić coś w tym kierunku a nie wymagajcie tego od wszystkich dookoła.

Podsumowując to szkoda czasu nad myśleniem czemu to się rozwaliło. Moim zdaniem wystarczy zgadać się z grupką ludzi i wbić na serwer kilka dni z rzędu i na początek powinno wystarczyć. Problem w tym że ja mam przerwę a ludzi którzy się tym zajmą brakuje. Pozdro chłopaczki.

• Lubię to! 4
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Ja Na przykład przestałem grać na jailu ponieważ zaczą się rok szkolny , i zasypują mnie sprawdzianami bo się boją że zamkną szkoły, i nie mam czasu żeby pykać na serverze... :] 

• Lubię to! 1
  • Haha 1
  • Smutny 2

W dniu 16.09.2021 o 20:21, kwasnyPomidor napisał:

zaczą

Jednak dobrze, że powróciliście do tych szkół xDD 

W dniu 14.09.2021 o 11:02, Thorek napisał:

Chłop dorosły robi to dla was za free tak naprawdę biorąc pod uwagę koszty utrzymania a wy jeszcze coś o nim piszecie.

Każdy, kto jest zdrowy na umyśle, to ma pojęcie o tym, że z cs'a nie było, nie ma i nie będzie pieniędzy, właściciele przeróżnych sieci zdają sobie z tego sprawę, dla większości jest to hobby, jeśli można to tak nazwać. Jak dla mnie, to Adi po prostu już się "wypalił" i brakuje też chęci, co nawet można zauważyć po propozycjach czy bugach "leżących" na forum bez jakiegokolwiek odzewu nawet kilka miesięcy.

Jedyna nadzieja to, to żeby patologiczne typy i cwaniaczki przestały tu grać. Szkolna "dzieciarnia" to żaden problem dopóki potrafi się zachowywać w przeciwieństwie do niektórych "dorosłych".

• Lubię to! 2
  • Smutny 1

W dniu 17.09.2021 o 23:13, JBMNT napisał:

Jedyna nadzieja to, to żeby patologiczne typy i cwaniaczki przestały tu grać.

tylko ze tu juz nikt nie gra, 

• WOW 1

W dniu 19.09.2021 o 21:37, Qubekk. napisał:

prawda taka ze ja nie gram i sie wyjebalo wszystko z fartem

Prawda taka, że jesteś 16 letnim pustakiem, który próbuje zabłysnąć w internecie. 

W dniu 17.09.2021 o 23:13, JBMNT napisał:

Jedyna nadzieja to, to żeby patologiczne typy i cwaniaczki przestały tu grać. Szkolna "dzieciarnia" to żaden problem dopóki potrafi się zachowywać w przeciwieństwie do niektórych "dorosłych".

Obawiam się, że ty też w takim razie powinieneś przestać grać :o

• Lubię to! 1
  • Haha 1

W dniu 20.09.2021 o 09:28, dobra dobra napisał:

Prawda taka, że jesteś 16 letnim pustakiem, który próbuje zabłysnąć w internecie. 

wypraszam sobie wojtku mam juz skonczone 17 lat 

W dniu 19.09.2021 o 14:51, Tadziuu4 cs-placzabaw.pl napisał:

JB to taki metin2

A to dlaczego?

W dniu 20.09.2021 o 14:32, Major,, napisał:

A to dlaczego?

Kiedyś full graczy tak jak na globalu, teraz gracze pojawiają się tylko na miesiąc po resecie czyli odpowiedniku stworzenia nowego priva, po miesiącu max dwóch umiera 

• Lubię to! 2

Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.