Skocz do zawartości
Revins

Takie zasadnicze pytanie II

Rekomendowane odpowiedzi

SKarga sluszna :kappa: 

Nie no Michał jak zawsze ma racje, wracaj do nas <3 

Edytowane przez FunKy
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta racja tak wygląda niestety sytuacja z tymi postami ( sam starałem się cokolwiek napisać żeby mieć te 10 postów ) ale z drugiej strony administrator powinnien wypowiadać się w propozycjach itp. (chodzi mi o to czy takiemu "przyszłemu adminowi" będzie się chciało wbić raz na dzień na forum i sprawdzić chociaż "skargi" albo "propozycje") a sama mała aktywność na forum chyba nie starczy na dyskwalifikację. Poprostu powinno się przykładać do tego mniejszą wagę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to racja ale w 99%, ale tak osobiście wydaje mi się, że w większości przypadków ludzie mają świeżutkie konta na forum, co oznacza iż prawdopodobnie mają z nim styczność 1szy raz. Bardzo często także gracze na serwerze nie mają najmniejszego pojęcia pojęcia o istnieniu forum, a pomimo tego, iż adres pojawia sie na czacie bardzo czesto, chociażby wyświetlając czas gry i tak proszą o podanie adresu - 100% przypadków pytających o kupno vipa. :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W 100% zgadzam się z revinsem, a już szczególnie z jego odpowiedzią na ostatni cytat.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem aktywność na forum jest bardzo ważna.

To co napisałeś jest ok, zgadzam się z tym, ale ja np. chciałbym chociaż z forum kojarzyć daną osobę zanim przystąpię do (zakładamy) pozytywnej oceny jego podania.

Nigdy w życiu nie grałem z np. kolegą Get Left (swoją drogą nie kojarzę by pisał podanie), ale już gdzieś go na shoutboxie widziałem i po jego wpisach jestem w stanie ocenić czy to półmózg, czy nie. W tym wypadku rzeczywiście nie, ze względu na dobrą składnię itd. No i mamy już pierwszy plusik.

Jak widzę, że ktoś pisze podanie a dołączył na forum 10 minut wcześniej i jedyny jego post to właśnie dane podanie, to sory no ale sam rozumiesz :P

Forum to centrum wszystkich serwerów - nie trzeba z kimś grać, żeby wiedzieć o nim chociaż odrobinę.. i dlatego ten ppkt. jest dla mnie taki ważny :)

Poza tym - często ktoś zainteresowany jak to często piszą "rozwojem" serwera (bo w tym najczęściej chcą pomagać jak piszą w podaniach) nawet nie odwiedzi działu propozycji, nic nie wrzuci skoro ma tyle pomysłów. Bo do tego trzeba admina przecież :P

Reasumując - ja tego co Knifer napisał raczej nie brałem na poważnie z tego względu, że często nasze idee się spierają i mamy zupełnie różne zdania, ale to co Ty napisałeś już mi bardziej podchodzi.

Reasumując v2 - forum jest bardzo ważne, bo jak kogoś nie znam to daję na nie! A nie muszę z kimś grać, żeby go znać, właśnie dzięki forum :D 

• Lubię to! 4
  • Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie piszę tutaj o osobach, które założyły konto tylko po to, żeby napisać podanie (bo to już jest całkowita ignorancja), tylko o takich, które już jakiś czas to konto mają. Sam napisałeś, że już po części oceniłeś Get Lefta po jego wypowiedziach na shoutboxie, ale i tak dostał pod podaniem kilka wypowiedzi, że ma za małą aktywność na forum i za mało postów.

17 minut temu, SUPER TIMOR napisał:

Poza tym - często ktoś zainteresowany jak to często piszą "rozwojem" serwera (bo w tym najczęściej chcą pomagać jak piszą w podaniach) nawet nie odwiedzi działu propozycji, nic nie wrzuci skoro ma tyle pomysłów. Bo do tego trzeba admina przecież :P

W takim wypadku jak najbardziej rozumiem wytknięcie takiej osobie braku jakichkolwiek propozycji, bo jeśli jest zainteresowany tym rozwojem to niech się w niego od razu włączy (chociaż adminowanie na serwerze też można nazwać rozwojem, w końcu dzięki temu serwer w pewnym sensie staje się lepszy).

Ja będąc adminem (a nawet s) czasami całkowicie nie znałem jakichś osób z administracji, bo grali na serwerach i wypowiadali się w tematach, które mnie kompletnie nie dotyczyły, więc ich nawet nie kojarzyłem. Ich podanie oceniałem po sesjach gry, logach z czatu, stylu podania - no ale każdy ocenia jak chce :v

Godzinę temu, ASzaz ^.^ napisał:

administrator powinnien wypowiadać się w propozycjach itp. (chodzi mi o to czy takiemu "przyszłemu adminowi" będzie się chciało wbić raz na dzień na forum i sprawdzić chociaż "skargi" albo "propozycje")

Może trochę niejasno to napisałem w temacie, ale nie chodzi mi o to, żeby dana osoba miała 0 postów i tylko czytała sobie regularnie forum, tylko żeby odpowiadała (oczywiście jeśli jest taka potrzeba) na jakieś propozycje/bugi, które ją dotyczą (czyli serwera, na który złożyła podanie)  a nie, że (tak jak sam napisałeś o sobie) szukała byle jakich tematów, żeby tylko posty nabić. Wolałbym już żeby jakaś osoba miała 5 sensownych postów na temat serwera niż 30 "jestem na tak".

Moja wypowiedź jest w dużej mierze skierowana do graczy, aby częściowo zmienić ich myślenie, bo nie zawsze więcej postów = lepiej.

• Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam sie z Revinsem, patrzycie tylko na posty [przyklad superowego ktory ledwo wrocil na forum, napisal podanie, a ludzie ktorzy mu daja na tak mowia ze duza aktywnosc na forum (XDDDD!!!) po pol roku przerwy]

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety muszę być na nie :/ 

• Zbyt mała ilość postów na forum 
  • 0 aktywność na forum 

;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Revins - brawo

A jak nie znasz typa to go nie oceniasz, a nie że połowa głosów jest od osób które w życiu na oczy kogoś nie widziały.

No, ale można też oceniać po aktywności na forum, czyli jak Revins wspomniał - 20 postów jestem na tak/skarga słuszna - jak dla mnie kandydat na 5+

Czy kandydat powinien się wypowiadać? Tak, ale tylko w tematach które dotyczą jego osoby/serwera na którym chce mieć admina. No i dodajmy do tego jeszcze fakt, że jeśli ktoś coś pisze, a ja nie mam o tym żadnego zdania to nie będę tam nic pisał nawet jeśli dotyczy to "mojego" serwera. Niektórzy nie potrafią tego zrozumieć, że czasem lepiej milczeć jak się nie ma nic do powiedzenia. Inna sprawa nastąpi wtedy kiedy w takim temacie ktoś taki zostanie wywołany do przysłowiowej tablicy przez innego użytkownika. Wtedy winien on udzielić jakiejś odpowiedzi.

Do tego ogarniania forum można też podejść na różny sposób. Są osoby siedzące 24/7 i non stop pisząc w jakimkolwiek poście tylko po to żeby zaistnieć, albo dlatego że nie mają co robić. Są też inni którzy regularnie odwiedzają forum, ale nie udzielają się w każdym kolejnym temacie, czyli w opinii niektórych są nieaktywni. Pominę wiele stadiów pośrednich i przejdę do swojego przykładu. Wchodzę na forum na kilka minut dziennie(a i to nie zawsze) i wiem wszystko co chciałbym wiedzieć na tematy które mnie ciekawią  nawet i więcej oraz niejednokrotnie mnie krew zalewa jak czytam niektóre posty. Lecz pytanie brzmi ile możecie znaleźć moich postów z ostatniego miesiąca? Czy to znaczy, że nie wiem co się dzieje? W mojej opinii nie. Dodam jeszcze, że jeśli ktoś jest nowym użytkownikiem forum i nikt go nie "wprowadza" na forumowe salony to trochę czasu zajmie mu ogarnięcie jak wygląda sytuacja z adminami, co może, a czego nie itd. jednakowoż do zrozumienia owych zasad nie jest konieczne wypowiadania się na lewo i prawo.

Na koniec jeszcze dodam, że jest to jedna z kilku rzeczy które chciałem poruszyć na forum, ale zawsze z tego rezygnowałem, żeby znowu sobie nie psuć humoru czytając cóż mądrego mogą napisać użytkownicy wiedzący więcej od Twitch-chatu(który, jak wiadomo, jest wszechwiedzący). Z tego oto powodu chciałbym właśnie podziękować Revinsowi za ten temat, że jednak poruszył tę kwestię.

• Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.