Skocz do zawartości
4LiveTVツ

[WARTO PRZECZYTAĆ] Wszyscy posiadacze komputerów mają poważny problem. Ich urządzenia wkrótce mocno zwolnią

Rekomendowane odpowiedzi

Pełny artykuł tutaj: https://niebezpiecznik.pl/post/powazna-dziura-w-procesorach-intela-albo-kupisz-nowy-albo-zwolnisz-o-30/

Odkryto błąd w architekturze procesorów (nie tylko tych produkowanych przez Intela). Rezultatem jest dziura, która objawia się bardzo groźnym wyciekiem informacji przechowywanych w pamięci jądra systemu operacyjnego. Aby usunąć tę dziurę trzeba… albo wymienić procesor albo zainstalować łatki, które znacznie spowolniają jego pracę (od 5% do nawet 62%, w zależności od tego, do czego głównie wykorzystujecie komputer). Co więcej, problem dotyczy nie tylko użytkowników domowych komputerów. Dziura zagraża także “chmurom” Amazon EC2, Microsoft Azure i Google Compute Engine.

Dziura obecna jest w każdym produkowanym od 2010 roku procesorze Intela. Ale problem nie dotyczy tylko Intela. Podatne są także procesory ARM, 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juz zamowilem Pentium 4 :kappa:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W grach praktycznie nie ma różnicy wydajności (przynajmniej na Linuksie, testów z Windowsa jeszcze nie widziałem). Z informacji, jakie opublikował dziś pracownik google wynika, że procesory AMD też są podatne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łatka przyjdzie razem z windowsem, ja mam to w dupie - najwyżej będę podatny.

Używam kompa raczej do gier - nudesy dziewczyny i wszystko inne co ważne mam na pendrive. Mogą mi obskoczyć. Tylko mnie zdenerwowałeś tym postem  :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, SUPER TIMOR napisał:

Używam kompa raczej do gier - nudesy dziewczyny i wszystko inne co ważne mam na pendrive. Mogą mi obskoczyć. Tylko mnie zdenerwowałeś tym postem  :P

W przeglądarce nie masz zapisanych żadnych haseł? Zresztą Windows i tak Ci automatycznie zainstaluje łatkę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Adi napisał:

W przeglądarce nie masz zapisanych żadnych haseł? Zresztą Windows i tak Ci automatycznie zainstaluje łatkę :P

Wyłączone mam automatyczne instalowanie aktualizacji także mam wywalone i nie będę aktualizować 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomyślmy.. nie. Mam hasło, składające się z 31 losowych liter i cyrf, które wpisuję w niecałe 3 sekundy (tibia rulez). Bank ma swoje zabezpieczenia.. hm, no chyba serio żadnych haseł na których by mi zależało nie ma. 

A windows łatkę zainstaluje, rzeczywiście - tylko mówię, że taki niedzielny komputer właśnie jaki ja mam, i to i tak mi jakiejś różnicy nie zrobi. Tzn mam chujowego lapka, więc teraz będzie.. gorszy - i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, SUPER TIMOR napisał:

Pomyślmy.. nie. Mam hasło, składające się z 31 losowych liter i cyrf, które wpisuję w niecałe 3 sekundy (tibia rulez). Bank ma swoje zabezpieczenia.. hm, no chyba serio żadnych haseł na których by mi zależało nie ma. 

A windows łatkę zainstaluje, rzeczywiście - tylko mówię, że taki niedzielny komputer właśnie jaki ja mam, i to i tak mi jakiejś różnicy nie zrobi. Tzn mam chujowego lapka, więc teraz będzie.. gorszy - i tyle :P

Też mam lapka :( więc każdy spadek wydajności będzie mi przeszkadzać :( na szczęście nowy komp się kupi i bęzie git :3 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"I tak, wedle grsecurity, spadek wydajności może wynieść nawet 63% na procesorze Skylake i7-6700"   O jak zawsze mam najwięcej %%.

Osobiście mam na tę sprawę wylane, gdyż i tak nic już nie zdziałam. Jak wykradną moje dane to wykradną, czasu nie cofnę. Na szczęście na kompie nie mam jakichś bardzo ważnych plików, a konta w banku nie mam nawet wiec nie muszę się o to martwić. A jak mowa o spadku wydajności procesora to mam jeszcze gwarancje, wiec najwyżej spróbuję wymienić na nowszy model za dopłatą. 

P.S Dzięki, że wysłałeś to tutaj bo wiem, że od aktualizacji lepiej zmienić wszędzie hasła.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak żadnej różnicy nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 4.01.2018 o 11:51, SUPER TIMOR napisał:

Łatka przyjdzie razem z windowsem, ja mam to w dupie - najwyżej będę podatny.

xDD "dziewczyny" XD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.