Skocz do zawartości
Tajemniczy

Jak zwiększyć FPS'y ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich graczy PZ!

W tym poradniku opiszę jak zwiększyć fps'y w csgo.

1.Format kompa

Jeżeli dawno tego nie robiliście to nadeszła pora może wam to zwiększyć bardzo dużo fps'ów

2.Reinstalacja gry

Czemu? Po co? Świeże pliki tego potrzebuje wasz CS

3.Sprawdzenie spójności plików gry 

W plikach gry mogą być stare lub zepsute pliki (ALERT! Może pobierać się nawet kilka giga)

4.Wyłaczenie nakładki steam

O tak ta nakładka bierze więcej niż cokolwiek innego

A więc wchodzimy w biblioteke naszego ukochanego steama klikamy na csa ppm klikamy właściwości i wyłaczamy nakładke (!ALERT Żeby napisać do kogoś lub przeczytać wiadomość priv trzeba wyjść do pulpitu)

5.Ustawienia wideo w grze

Dajcie wszystko na najniższe (ALERT Cienie ustaw jak chcesz pomagają w dostrzeżeniu cienia wroga ,ale pamiętaj brak cieni = więcej fps'ów)

6.Parametry startowe

+mat_queue_mode 2 parametr włącza wykorzystanie wszystkich rdzeni naszego procesora dla CS'a
-nojoy wyłączamy całkowicie joystick

-threads ustalamy ilość rdzeni naszego procesora

-nod3d9ex wyłączamy niektóre funkcje DirectX

Edytowane przez Tajemniczy
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, Tajemniczy napisał:

Witam wszystkich graczy PZ!

W tym poradniku opiszę jak zwiększyć fps'y w csgo.

1.Format kompa

Jeżeli dawno tego nie robiliście to nadeszła pora może wam to zwiększyć bardzo dużo fps'ów

2.Reinstalacja gry

Czemu? Po co? Świeże pliki tego potrzebuje twój CS

3.Sprawdzenie spójności plików gry 

W plikach gry mogą być stare lub zepsute pliki (ALERT! Może pobierać się nawet kilka giga)

4.Wyłaczenie nakładki steam

O tak ta nakładka bierze więcej niż cokolwiek innego

A więc wchodzimy w biblioteke naszego ukochanego steama klikamy na csa ppm klikamy właściwości i wyłaczamy nakładke (!ALERT Żeby napisać do kogoś lub przeczytać wiadomość priv trzeba wyjść do pulpitu)

5.Ustawienia wideo w grze

Daj wszystko na najniższe (ALERT Cienie ustaw jak chcesz pomagają w dostrzeżeniu cienia wroga ,ale pamiętaj brak cieni = więcej fps'ów)

6.Parametry startowe

+mat_queue_mode 2 parametr włącza wykorzystanie wszystkich rdzeni naszego procesora dla CS'a
-nojoy wyłączamy całkowicie joystick

-threads ustalamy ilość rdzeni naszego procesora

-nod3d9ex wyłączamy niektóre funkcje DirectX

Jeszcze w panelu Nvidi mozna dac wydajnosc a nie jakosc :3

+ były jakieś komendy do konfigu co coś z oczami robiły w modelach to podobno fps daje ale nie znam tych komend :(

Edytowane przez ASzaz ^.^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co sie orientuje nakladka zabiera zazwyczaj kilka fps, ale to moze zalezy od pc. I moze zacznijmy od podstawowych rzeczy, ustawienia graficzne no spoko ale rozdzialka, pamietam ze na moim starym pc najlepsza rozdzialka to byla 1280x720 mialem jakos stale 100fps na jakims amd a10 7800 jesli mnie pamiec nie myli.

Duzo ludzi nie wie ale np. samo przezucenie sie z ts na discorda moze dac fps, taaaa w jakims tam stopniu ten slaby discord zabiera mniej fps. Tak samo jakies rzeczy w tle tzn. przegladarka itp. :P 

Do Autoexec'a mozna dodac r_cleardecals pod wsad, spacje, kucanie, bedzie ciezej na jb grac ale wygodniej :) 

Nie komplikuj sobie życia, kup nowy komputer :> 

Edytowane przez FunKy
  • Lubię to! 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś 5 lat temu korzystałem z programu Game Booster i miałem kila fps więcej (ale wtedy grałem tylko w lola, więc nie wiem czy działa na cs :v)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usuniecie map tez pomaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm.... nie sądziłem, że sytuacja jest tak powazna xDD

Nie zdawałem sobie sprawy, że są osoby co grają poniżej 60 fps.

Co do samego poradnika to nie wiem czy pomaga (sprawdził bym na lapku siorki, ale jest tak zajebany... odpala sie 10 min, potem na chroma wbija sie kolejne 10 min)

Sam fakt, że jak ktoś ma ponizej 60 fps swiadczy o tym, ze komputer jest do wymiany... co jak co ale chyba nie bedziecie grac tylko w jedna gre jaka jest cs?

Cały czas nowe gry wychodzą (lepsze niz cs) Sam cs umiera i ludzie przechodza na inne gry :)

Plus za chęci!

P.S Zapomniałes, ze trzeba wymienic chomika :kappa:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, n3lly napisał:

Nie zdawałem sobie sprawy, że są osoby co grają poniżej 60 fps

A ja nie zdawałem sobie sprawy że są osoby co w ogóle grają h3h

• Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli fps, to temat nalezaloby zaczac od czegos takiego jak DYSK, karta graficzna, RAM i Procesor.

*Dysk

Juz pomine fakt ze w dzisiejszych czasach nie posiadanie dobrego dysku SSD na ktorym stoi i ukochana gra system to zbrodnia.

Co zrobic, aby przyspieszyc dzialanie dysku (zbyt duze zluzycie w %)?

1. Wyłączamy automatyczna defragmentacje dysku

2. Wyłączamy indeksowanie plików

3. Wyłączamy wstępne ładowanie do pamięci

4. Wyłączamy dane diagnostyczne (Windows 10)

Podem dobra, gruntowna defragmentacja raz w miesiacu, no i oczywiscie minimum 20-30GB wolnego miejsca na dysku systemowym.

*Karta graficzna

Kazda karte w miare mozliwosci mozna podkrecic za pomoca OC, jednak robimy to w miare z mala doza rozsadku w glowie.

Nie obciazamy karty zbednymi rzeczami, podczas grania.

*RAM

Polecam program ktory czysci nam ram podczas gdy gra jest uruchamiana, ja przykladowo korzystam z RAZER Cortex.

Tez mozna uzyc malego OC w miare rozsadku.

*Procesor

Kolejne miejsce gdzie mozna pobawic sie OC.

Staramy sie zwolnic system jak najbardziej z niepotrzebnych procesow.

Menadzer zadan >> Procesy/Szczegoly/Uruchamianie, te zakladki to wasze pole do popisu, niepotrzebnych programow podczas pracy systemu mozna tez sie pozbyc za pomoca wczesniej wspomnianego RAZER Cortex, ktory po odpowiedniej konfiguracji wylacza, okreslone programy podczas uruchamiania gry.

*System Estetyka

Jesli komus mega bardzo zalezy, ustawiamy jakze pamietny styl WIN 98, co zwalnia nasz komputer z dodatkowego obciazenia.

Oraz wylaczamy animacje okienek itd.

To wszystko w polaczeniu z odpowiednimi komendami podczas startu cs'a i w samej grze zapewni spora ilosc fps.

Ja przy graniu na 3 monitorach mam fps wachajace sie pomiedzy 320-400.

Pisalem na szybko, wiec moglem cos pominac i zapewne tak jest :D

Sorry za brak polskich znakow, tak przyzwyczajony do pisania, a poprawiac mi sie nie chce.

Blagam, nie zapominajcie tylko piszac cos takiego jak PORADNIK FPS, aby wziac sie za to pozadnie.

Pare komend nie pomoze, jesli u podstaw sprawa jest spierdolona :) i nikt mi nie wmowi ze nie :)

P.S. RAZER Cortex posiada tez opcje defragmentacji plikow gry.

A tak btw. polecam tez programy typu CCleaner i narzedzia od iObit.

Koniec pierdolenia bo z postu zrobilem poradnik bardziej obszerny niz twoj :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Lucyfer napisał:

Podem dobra, gruntowna defragmentacja raz w miesiacu, no i oczywiscie minimum 20-30GB wolnego miejsca na dysku systemowym

Zapomniałeś dodać, żeby nie defragmentować dysków SDD!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, MuDzYnMoNsTer napisał:

Zapomniałeś dodać, żeby nie defragmentować dysków SDD!

True, dane na nich NIE ULEGAJA DEFRAGMENTACJI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.