Skocz do zawartości
FunKy

Blad z monitorami w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak na poczatku ze dotyczy to gier PUBG oraz Fortnite. 

Tak wiec chodzi o to ze mam 2 Monitory i jeden Telewizor problem polega na tym ze i w Fortnite i PUBG ekran ladowania gry odpala sie na Wyswietlaczu glownym, ekran ladowania znika gra uruchamia sie na ekranie nr. 1. Tak wiem jest Windows+Shift+ Strzalka w lewo/prawo zeby przesunac na inny monitor ale gdy chce swobodnie przejsc na kolejny ekran gra wraca na ekran nr. 1. Inna opcja jest tez ustawienia obrazu ustawic gre w oknie przesunac na ekran nr. 2 ale znowu, gra wraca gdy chce np. przejrzec forum. Da sie to jakos ustawic ze te dwie gry beda sie odpalac tylko na ekranie nr.1 ?  (Wszystkie inne gry dzialaja normalnie)

Kupilem aplikacje Borderless Gaming nie dziala :(

Posiadam tez DisplayFusion.

Tak to wyglada: 69767879f627b.png

Z gory dziekuje za pomoc :) 

Edytowane przez FunKy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabij się. Oczywiście to było z kappą, ja to nie wiem jak to naprawić, ale się wypowiem!

Odłącz 2 monitory i zostaw jeden, efekt gwarantowany!

Edytowane przez Gruuby
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka karta graficzna? Sam gram na 3 monitorach i problemu nie mam.

Edytowane przez Lucyfer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i5 7600K 

GTX 1060 6GB

16gb ram

Windows 10 Pro

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawy na pulpit >> NviDia Controll Panel >> Set up multiple displays >> prawym na monitor glowny >> Make Primary >> Apply.

Jak chcesz korzystac w grze ze wszystkich lub 2 na raz laczysz je w 1 za pomoca:

Prawy na pulpit >> NviDia Controll Panel >> Configure Surround, PhysX >> Span displays with Surround >> Configure >> tam sobie ustawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam juz w w panelu sterownia NVIDia ustawiony prawy monitory na glowny co do tego zeby miec rozciagniety ekran tez wiem :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ze gra znika gry ingerujesz w cos na monitorze, w ktorym nie jest odpalona gra, to akurat normalne.

Ale powiem ci ze kiepsko tlumaczysz, bo na to wyglada ze chyba zrozumialem ze masz inny problem niz w rzeczywistosci :D

Jesli ustawiles domyslny monitor tylko i wylacznie na nim sie powinna uruchamiac gra, o ile nie jest poloczony z innymi monitorami oczywiscie.

Edytowane przez Lucyfer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmmm moze byc :P 

Moze w skrocie, gra nie uruchamia sie na glownym monitorze. Co do tego ze gra sie minimalizuje to nie jest do konca normalne. Dlaczego? Program DisplayFusion ma taka opcje ze po kliknieciu danej kombinacji klawiszy gra nie powinna sie minimalizowac, dziala to w kazdej grze jaka mam tylko nie w PUBG i Fortnite :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wiec to jest kwestia programu DisplayFusion poniewaz WINDOWS domyslnie ,kiedy klikniesz na monitor gdzie nie ma gry, ci te gre zminimalizuje.

Jezeli ten program ma to udaremnic to logiczne ze wina lezy po jego stronie.

Gdyby mi sie chcialo rozczepic znowu monitory na 3 sprawdzilbym program, ale nie chce mi sie tym bawic :D

Poza tym szkoda by mi bylo tym programem niepotrzebnie kompa obciazac skoro i tak obok moich 3 monitorow, stoi 4, pod ktory mam podpiety komp z linuxem, wiec tam zawsze moglbym sobie cos looknac, aby nie minimalizowac gry :D

Skontaktuj sie z supportem programu, ew. przeczytac FAQ, ich forum jesli posiadaja.

Edytowane przez Lucyfer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobilem Backup moich ustawien i odinstalowalem ten program, odpalilem Fortnite'a i nic dalej gra odpala sie na drugim monitorze :(

Edytowane przez FunKy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.