Skocz do zawartości
Maciejszyn

Spadki FPS po ponownym uruchomieniu CS

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wyglada tak, Wbijam na Cs'a jest wszystko ok 300fps+ wystarczy że na sekundę go wyłączę i włączę ponownie FPS'y na poziomie 40-150. Czasem zdarza się że wystarczy go zminimalizować i problem się pojawia. nie widzę żadnych zależności, niekiedy mogę uruchomić w trakcie grania chrome i inne aplikacje a wszystko zostaje w normie. Ponowne uruchomienie komputera nie pomaga. Wymagane jest jego wyłączenie i ponowne włączenie. Zdarza się i tak że jeśli nie włączę Cs'a odrazu po uruchomieniu PC dzieje się to samo.

I5 6400, GTX 660, 8Gb ram 1600, dysk 1tb toshiba, Win 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten problem masz tylko w CS? Masz zaktualizowane sterowniki (szczególnie od karty graficznej)?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadałem ten problem wczoraj :) rozwiązałem go prostym sposobem polecam odinstalowanie CS:GO i ponowne pobranie go zadziała na 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie umiem odpowiedzieć czy tylko, bo nie gram w nic innego :P A odinstalowania Cs'a chciałem uniknąć jak ognia gdyż mam okrutny burdel w autoexec ;P i nie wydaje mi się żeby to był długotrwały sposób, boje się że problem leży gdzieś w win10 ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Maciejszyn napisał:

Nie umiem odpowiedzieć czy tylko, bo nie gram w nic innego :P A odinstalowania Cs'a chciałem uniknąć jak ognia gdyż mam okrutny burdel w autoexec ;P i nie wydaje mi się żeby to był długotrwały sposób, boje się że problem leży gdzieś w win10 ;/ 

Też posiadam win 10 i możesz mi wierzyć miałem ten problem wczoraj probowałem każdego możliwego sposobu nic nie pomogło zdenerwowałem się odinstalowałem cs go poczekałem 10 minutek pograłem 2 godzinki specjalnie minimalizowałem csa żeby zobaczyć czy dalej te fpsy spadają ku mojemu zdziwieniu spadki znikły i tak szczerze czasami nie unikniesz odinstalowania csa ;) a odinstalowanie cs go i ponowne pobranie go nie usuwa ci żadnych, bindow, ustawień czy configu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie usuwa ale ja mam część komend wpisanych w autoexec a część bezpośrednio w konsole i po ostatnim takim odinstalowaniu spędziłem 3h na ustawianiu tego od początku. ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie możesz zapisać sobie pliku z configiem przed reinstallem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Maciejszyn napisał:

Nie usuwa ale ja mam część komend wpisanych w autoexec a część bezpośrednio w konsole i po ostatnim takim odinstalowaniu spędziłem 3h na ustawianiu tego od początku. ;/ 

Jeśli tak miałeś to ja akurat tak nie miałem ;/ musisz poświęcić troche czasu i odinstalować csa i uwierz mi proszę cię na słowo grałem 6 godzinek dzisiaj i spadków nie bylo.

4 minuty temu, Revins napisał:

Nie możesz zapisać sobie pliku z configiem przed reinstallem?

O dobrze napisane :) zapisać sobie config przed reinstallem i tyle problem z głowy.

Edytowane przez TT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja caly swoj config trzymam na google drive polecam zrobic to i potem reinstall

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Maciejszyn napisał:

Obczaj sobie stronke sniper13 i poświęć czas na swój ładny config. Następnie wystarczy, że go zapiszesz i odinstalowywać możesz ile tylko Ci się chce ;)

Edytowane przez kamyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiecie, zrobilem to wszystko juz dawo temu ale ,to co wpisane w konlose nie zapisuje się w configu ani w autoexec. A ja nie chcę teraz odinstalować CS'a macie inne pomysly? bo nie pytalem o cofig ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Maciejszyn napisał:

Nie rozumiecie, zrobilem to wszystko juz dawo temu ale ,to co wpisane w konlose nie zapisuje się w configu ani w autoexec. A ja nie chcę teraz odinstalować CS'a macie inne pomysly? bo nie pytalem o cofig ;D

Ja nie mam pomysłów, ponieważ szukałem szukałem i nic nie znalazłem niestety pozostaje tylko reinstall a jeśli nie chcesz go teraz robić to nie wiem ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko dzieki za pomysł :) Jak ktoś może pomóc to dalej proszę o pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wina windowsa to raczej nie jest. Moje porady:

-wyłącz wszystkie programy jakie są włączone z wyjątkiem csa 

-spróbuj zmienić z fullscreena na np. borderless lub w oknie,

-usuń pliki config oraz autoexec z folderu csa (pamiętaj, aby skopiować na pulpit) i sprawdź czy coś się zmieni,

-usuń ustawienia csa wpisywane do konsoli steam\userdata\351042054\730 (najlepiej cały ten folder wywal na pulpit),

-usuń opcje uruchamiania csa oraz spróbuj z -nod3d9ex oraz -high,

-sprawdź spójność plików

Jak to nie pomoże to dalszych pomysłów nie mam.

Edytowane przez TheMichal160316
mała pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Maciejszyn napisał:

czym jest -nod3d9ex  w sensie za co odpowiada?

google nie gryzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Maciejszyn napisał:

to co wpisane w konlose nie zapisuje się w configu ani w autoexec.

To w takim razie gdzie się zapisuję, na kartce w zeszycie?

6 godzin temu, Maciejszyn napisał:

czym jest -nod3d9ex  w sensie za co odpowiada?

Wyłącza niektóre funkcje DirectX9.

Edytowane przez MuDzYnMoNsTer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie Cs'a, zdefragmentowałem dysk, zeskanowałem antywirusem, naprawiłem rejestr i niestety żadnej poprawy ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Maciejszyn napisał:

Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie Cs'a, zdefragmentowałem dysk, zeskanowałem antywirusem, naprawiłem rejestr i niestety żadnej poprawy ;/

bardzo często najlepszym lekarstwem jest reinstall windowsa. Windows już taki jest, czasem mozna szukac i meczyc sie, a wystarczy dać nowy system.

Wlasnie, antyvirus. wypierdol go, te wszystkie "antyvirusy" dzisiaj to syf, masa falsepositive i inne meczenie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nod 32 orginalny więc akurat co do  niego nie mam wątpliwości, 0.5TB plikow a mam tylko 1 dysk;/, ale nie obejdzie się chyba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz kopii zapasowej? Może punkt przywracania systemu? Albo po prostu nie usuwaj całkowicie systemu tylko spróbuj go uaktualnić, wtedy pliki powinny zostać (ale dla pewności lepiej skopiuj te najważniejsze).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 3.03.2018 o 23:37, Maciejszyn napisał:

Nod 32 orginalny więc akurat co do  niego nie mam wątpliwości, 0.5TB plikow a mam tylko 1 dysk;/, ale nie obejdzie się chyba.

co z tego ze oryginalny, jakbys mial piracką licencje do oryginalnego to coś zmienia? :D av kontroluje duzo procesów, to jest problem. Zresztą dzisiaj zeby zlapac virusa trzeba byc skrajnym idiotą :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety dla mnie, udało mi się ustalić prawdopodobną przyczynę.
https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-performance-winpc/przerwania-systemowe/9a4285fc-b11d-4425-9ca6-5759f95a037a
Posiadam procesor i5-6500 skylake 1151, i Niestety GTX'a 660. Przy czym to, on wydaje się być problemem w połączeniu z socketem 1151.

Mianowicie, za wszelką cenę, chciałem uniknąć formatu pc więc, zacząłem drążyć temat, i przyłapałem mojego pcta pierwszy raz, na gorącym uczynku. 
ww. linku proces, podczas mojej gry jest nieaktywny o ile, uda mi się włączyć gre przed tym, jak się uruchomi. Nie udało mi się ustalić czemu, się włącza. 
Włącza się, najczęściej kiedy np,wyjdę z meczu, i zostawię pct'a na chwilę(dosłownie 20sec.) bez "opieki". Chociażby odlać się pójde. Proces magicznie się pojawia, nie da się nic z nim zrobić. 

Macie jakiegoś magika który to ogarnie??;/

Edytowane przez Maciejszyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 5.03.2018 o 19:12, Milojzy napisał:

Zresztą dzisiaj zeby zlapac virusa trzeba byc skrajnym idiotą :D

żeby dzisiaj złapać wirusa, wystarczy wejść na Facebooka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobię tu wam mały monolog, ale dzielę się, tym z wami na bieżąco, jak to odnajduję. Może komuś pomogę. 
nie umiem wstawić screena więc wam opiszę.
Po wyłączeniu Cs'a, udało mi się wejść w ten proces i gdy, steam zużywa 22k pamięci, tak ekrn 150k... a ekrn.exe to aplikacja od ESET Service.
Także pierwszy raz przyłapałem przed chwilą, esteta w trybie gry.? nigdy tego nie zauważyłem, tak jak procesu "przerwania..".  Dzisiaj intensywniej przypatrzyłem się temu co się dzieje w procesach w momencie kiedy, pojawia się ten problem. Wniosek mam taki na tą chwilę że, ten problem wynika  z procesu "przerwania systemowe" ma to związek z GTX 660, procesorami skylake , lub/i socketem 1151i,  NOD'em 32.
Dany proces zużywa do 90% procesora w porywach, przy czym kiedy nie zużywa samej pamięci procesora to, karmi się częstotliwością która stoi na 120%( to wszystko dostępne w monitorze zasobów, dostępnym windowsie.) Nie wyjaśniłem okoliczności.;D

Edytowane przez Maciejszyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.